Przejdź do treści
Polska od gór do morza
Polska południowa
Polska południowa od zachodu do wschodu
Polska północna
Przejdź do stopki

26 marca odbędzie się II edycja kampanii Fala Życia

Treść

21 marca to dzień osób z zespołem Downa. Kilka dni później, 25 marca, przypada Dzień Świętości Życia. To dwie okazje, których świętowanie chce połączyć Fala Życia. Społeczny ruch pro-life 26 marca organizuje drugą edycję kampanii, w ramach której chce uświadamiać Polaków w kwestiach pro-life.

26 marca ruch Fala Życia chce przeprowadzić w polskich miastach drugą edycję kampanii oraz kwestę. W ramach tych działań organizatorzy chcą dotrzeć do Polaków z pozytywnym przekazem związanym z pro-life.

„Chcemy uświadamiać Polaków, że każde życie ma znaczenie! Nasza kampania to nie tylko działania informacyjne, ale przede wszystkim realne wsparcia najbardziej potrzebujących. Dlatego nawiązaliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem Rodzin Osób z Zespołem Downa >>Ukryty Skarb<<” – mówią organizatorzy.

Za zebrane pieniądze ruch opłaci m.in.: zajęcia logarytmiczne,  sportowe, terapeutyczne; wsparcie dla rodziców i opiekunów,  konsultacje telefoniczne czy konsultacje z logopedą i pedagogiem specjalnym.

Ruch społeczny Fala Życia został zainicjowany przez grupę młodych ludzi, których celem jest promowanie postawy pro-life.

Obrona życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci to nie tylko walka z tzw. aborcją. Postawa pro-life wyraża się przez wiele aktywności, jak np. wspieranie niepełnosprawnych, starszych czy rodzin w trudnych sytuacjach  życiowych; edukacja w zakresie biologii czy etyki, promowanie zdrowego trybu życia oraz dbanie o rozwój psychiczny i fizyczny.

Więcej można dowiedzieć się na stronie www.falazycia.pl.

Fala Życia

Żródło: radiomaryja.pl, 23 marca 2023
Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl

Autor: mj

Tagi: Dzień Świętości Życia Fala Życia zespół Downa